Лютий 2009
Нд Пн Вт Ср Чт Пт Сб
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

  Погода
 
ІНСТИТУТ
   Діяльність
   Вчена рада
   Видання інституту
   Участь у конференціях
 
ЗАКОНОДАВСТВО
   Закони
     Підзаконні акти:
 
укази і розпорядження Президента України
постанови Верховної Ради України
постанови Кабінету Міністрів України
акти Мінкультури
акти Державної служби
акти інших органів
   Міжнародні документи
   Проекти нормативних актів
 
   ДЕРЖАВНІ ОРГАНИ
 
   РЕЄСТРИ
 
   ЗАПОВІДНИКИ
 
КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА:
   Археологія
   Історія
   Монументальне мистецтво
   Архітектура та
   містобудування
   Садово-паркове
   мистецтво
   Ландшафтні
   Наука і техніка
   Краєнавство
 
   ПЕРСОНАЛІЇ
 



інститут /діяльність

План однієї з печер в ур. Вовчий яр поблизу смт ДиканькаВлітку 2005 р. співробітники відділу охорони археологічної спадщини здійснювали дослідження підземних споруд в ур. Вовчий яр біля смт. Диканька Полтавської області.
В результаті цих досліджень встановлено, що в зазначеній місцевості існує великий комплекс печерного монастиря, який виник у другій половині XVI ст. Житлові келії перших його поселенців мали вигляд невеличких камер, розташованих поблизу схилу та поєднаних з денною поверхнею короткими вхідними галереями. На початку XVII ст. з окремих камер углиб схилу були прокладені довгі та широкі галереєподібні приміщення, ймовірно, господарського призначення. Водночас на околицях комплексу були зведені печерні келії відлюдників, які мали Повздовжні перерізи однієї з печервигляд довгих вузьких галерей, що закінчувались крихітними житловими камерами. В середині-другій половині XVII ст. монастир зазнав тимчасового занепаду. При його відновленні на початку XVIII ст. окремі печери комплексу були розчищені та пов'язані між собою комунікаційними галереями, ймовірно, з метою зручної демонстрації їх прочанам-паломникам Остаточне припинення печерного подвижництва у цій місцевості, напевне, сталося наприкінці XVIII ст. В ХІХ - на початку ХХ ст. печери ще відвідувались людьми, але після Великої Вітчизняної війни комплекс остаточно запустів, а його печери почали руйнуватись та замулюватись.
Вигляд одного з провалів в ур. Вовчий яр до початку робітВиходячи з конструкції монастирських споруд та загальної чернецької практики пізньосередньовічного часу, слід вважати, що монастир в ур. Вовчий яр мав характер відлюдницького скиту, започаткованого вихідцями якогось сусіднього монастиря, згодом відновленого в с. Великі Будища.
За результатами досліджень 2005 р. складено науковий звіт та розроблено методичні рекомендації щодо подальшого використання цієї пам'ятки.


Інтер'єр однієї з печер до початку робітГрафіті з датою "1680" на стіні однієї з печер
Вхід до однієї з печер після розчисткиОдна з печер комплексу після розчисткиОдна з печер комплексу після розчистки